Pri objednávke za 20,- eur a viac, poštovné neplatíte. REGISTROVANÍ ZÁKAZNÍCI nakupujú celý prvý rok so zľavou 5% (zľavový kupón s celoročnou platnosťou obdržíte po zrealizovaní prvého nákupu.)
Kód: 117/GEO | Značka: Mavroudis Olive Oil

Extra panenský olivový olej Mavroudis-Georgia 100ml

€6,50 / ks €6,50 / 100 ml
Skladom

Tento prírodný čistý prvotriedny extra panenský olivový olej pochádza z rodiny Mavroudis z Korfu. Extra panenské, za studena lisované a spracované s veľkou starostlivosťou! Bez lepku.

Kategória: Olivový olej
Objem: 100ml
Typ oleja: čistý extra panenský

"GEORGIA" Extra panenský olivový olej. Tento prírodný čistý prvotriedny extra panenský olivový olej pochádza z rodiny Mavroudis z Korfu.
Chuťovo stredné, extra panenské, za studena lisované a s veľkou starostlivosťou spracované z kvalitných olív čisto mechanicky, kyslosť len 0,1 až 0,5 %. Ideálne na servírovanie šalátov, na varenie a zapekanie.

Krásna kompaktná odolná fľaša z číreho štvorcového skla s ozdobným leptaným kovovým štítkom, užívateľsky prívetivá a skvelý nápad na darček... Obsahuje 100 ml extra panenského olivového oleja.

Poznámka: Pri teplote nižšej ako 6 °C sa olivový olej ľahko tuhne a "vločkovatie" a pri izbovej teplote sa opäť stáva čírym bez straty kvality.

Produkty z olivového oleja Mavroudis

  • Bezlepkový
  • Bez cukru
  • Vyrobené a plnené do fliaš v oblasti bez orechov
  • Všetky nádoby sú recyklovateľné

ŠPECIFIKÁCIE V SÚLADE S NARIADENÍM O INFORMÁCIÁCH O POTRAVINÁCH

Názov: “GEORGIA” Extra panenský olivový olej
prvej triedy – získaný priamo z olív iba mechanickými procesmi
Menovité množstvo: 100 ml

Podmienky skladovania: Skladujte v chlade a chráňte pred svetlom.

Potravinársky podnik: SE Mavroudis Bros Co. / 49084 Moraitika / Korfu – Grécko Krajina pôvodu  : Grécko

Výživové údaje na 100 ml
energie 824 kcal / 3389 kJ
tuk 91,6 g z
toho nasýtené mastné kyseliny 12,8 g
sacharidy 0 g z
toho cukor 0 g
Bielkoviny 0 g
soľ 0 g

Fakty o kvalite

Kyslosť <0,5%
Peroxidové číslo:<20mEqO/Kg
K270: <0,22
K232: <2,50
ΔΚ/DK: <0,01

 

 

Mavroudis je priezvisko rodiny pestovateľov olív, ktorí žijú na Korfu v Grécku. Kam až siaha pamäť, od starého otca, cez otca až po syna. Olivy a olivový olej boli ich vášňou, ich životom a chrbtovou kosťou celej rodiny. Ako čas pokročil, spolu s generáciami  neustále rozširovali a pestovali olivové háje, teraz sú hrdými vlastníkmi viac ako 2000 olivovníkov, ktoré prosperujú v mnohých olivových hájoch južnej oblasti Korfu. Veľkú časť týchto hájov tvorí olivovník „Lianolia Kerkyra“, odroda pochádzajúca z Korfu, z ktorých niektoré sú staršie ako 700 rokov. Medzi ďalšie odrody patrí Koroneiki, tieto olivovníky boli vysadené nedávno a produkujú olivový olej s intenzívnou zelenou farbou, ovocnou trávnatou chuťou a výraznou arómou, bohatou na vzácne organoleptické látky, vitamíny a nízkou kyslosťou.