Pri objednávke za 20,- eur a viac, poštovné neplatíte. REGISTROVANÍ ZÁKAZNÍCI nakupujú celý prvý rok so zľavou 5% (zľavový kupón s celoročnou platnosťou obdržíte po zrealizovaní prvého nákupu.)
Kód: 57/750 | Značka: Mavroudis Olive Oil

Extra panenský olivový olej Mavroudis 750ml

€19,10 / ks €2,55 / 100 ml
Skladom

Grécky extra panenský olivový olej za studena lisovaný a spracovaný s veľkou starostlivosťou z kvalitných olív, čisto mechanicky rodinou Mavroudis z ostrova Korfu.

Kategória: Olivový olej
Objem: 750ml
Typ oleja: čistý extra panenský

Kyslosť len 0,1 až 0,5% (garancia max 0,8% k najneskoršiemu dátumu trvanlivosti)

Tento prírodný čistý prvotriedny olivový olej pochádza od rodiny Mavroudis z gréckeho ostrova Korfu. Tradícia rodiny v pestovaní olív a výroby olivového oleja siaha viac ako sto rokov do minulosti. Vlastní rozsiahle olivové háje na juhu ostrova Korfu, pestuje vlastné olivovníky, aby produkovala prémiové olivy, ktoré zase produkujú prémiový extra panenský olivový olej.

Balený v typickej tradičnej „plechovej nádobe“ – pútač v každej kuchyni.

  • Bezlepkový
  • Bez cukru
  • Vyrobené a plnené do fliaš v oblasti bez orechov
  • Všetky nádoby sú recyklovateľné

Poznámka: Pri teplote nižšej ako 6 °C  olivový olej ľahko tuhne a pri izbovej teplote sa opäť stáva čírym bez straty kvality.

 

Nefiltrovaný extra panenský olivový olej výberovej kategórie – získaný priamo z olív a výlučne mechanickými spôsobmi, extrémne vysoký obsah polyfenolov
Podmienky skladovania: Skladujte v chlade a chráňte pred svetlom.

Vyrobené a balené: SE Mavroudis Bros Co. / 49084 Moraitika / Korfu – Grécko Krajina pôvodu  : Grécko, EL 40 482

 

Nutričné hodnoty v 100ml:

Energetická hodnota  824/3389kj

bielkoviny   0,0g

sacharidy  0,0g, z toho cukry  0,0g

tuky        91,6g, z toho:

              nasýtené 12,8g

              mono-nenasýtene  70,5g

              polynenasýtené 8,3g

              cholesterol 0,0g)

vláknina   0,0g

soľ  0,0g

kvalitatívne údaje:

Acidita       0,1% - 0,8%  (od plnenia až po odporúčaný dátum spotreby)

Peroxidové číslo    <20mEqO2/KGR

Vosky       <150ppm

K270     <0,22

K232     <2,50

DK         <0,01

 

 

 

Mavroudis je priezvisko rodiny pestovateľov olív, ktorí žijú na Korfu v Grécku. Kam až siaha pamäť, od starého otca, cez otca až po syna. Olivy a olivový olej boli ich vášňou, ich životom a chrbtovou kosťou celej rodiny. Ako čas pokročil, spolu s generáciami  neustále rozširovali a pestovali olivové háje, teraz sú hrdými vlastníkmi viac ako 2000 olivovníkov, ktoré prosperujú v mnohých olivových hájoch južnej oblasti Korfu. Veľkú časť týchto hájov tvorí olivovník „Lianolia Kerkyra“, odroda pochádzajúca z Korfu, z ktorých niektoré sú staršie ako 700 rokov. Medzi ďalšie odrody patrí Koroneiki, tieto olivovníky boli vysadené nedávno a produkujú olivový olej s intenzívnou zelenou farbou, ovocnou trávnatou chuťou a výraznou arómou, bohatou na vzácne organoleptické látky, vitamíny a nízkou kyslosťou.