Pri objednávke za 20,- eur a viac, poštovné neplatíte. REGISTROVANÍ ZÁKAZNÍCI nakupujú celý prvý rok so zľavou 5% (zľavový kupón s celoročnou platnosťou obdržíte po zrealizovaní prvého nákupu.)
Tip
Kód: 94/5L | Značka: Evoilino

Extra panenský olivový olej Evoilino 5L

€89 / ks €17,80 / 1 l
Skladom

Ručne zbierané olivy, vlastné olivovníky pestované s láskou, rodinné dedičstvo a dodržiavanie tradičného mechanického lisovania prinášajú kvalitný produkt s významnými zdravotnými benefitmi.  

 

Kategória: Obchod
Objem: 5l
Typ oleja: čistý extra panenský

Od roku 2008 ponúka malá rodinná firma Evoilino kvalitný olivový olej z nepoškodených, chemicky neupravovaných plodov z ich vlastných olivovníkov na gréckom ostrove Korfu. 

Evoilino je rodinná firma, nie biznis-plán veľkého neznámeho podnikateľa. Evoilino sa nezameriava na kvantitu, ale na kvalitu.

Česko-grécka rodina je vždy osobne zapojená do pestovania, starostlivosti, zberu, výroby, fľaškovania, rozvozu....teda do celého procesu spracovania svojich produktov.  A tie používajú v prvom rade sami a až potom posúvajú ďalej na predaj.  Celý príbeh vzniku firmy a zaujímavé videá nájdete tu:  Eva-olej-víno-Evoilino

 

 

 

 

informácie o oleji:

 

Extra panenský olivový olej - olivový olej výberovej kategórie, získaný priamo z olív a výlučne mechanickými spôsobmi
Podmienky skladovania: Skladujte v chlade a chráňte pred svetlom.

Vyrobené v Grécku, EL 40 104

Priemerné výživové hodnoty na 100ml:

 

Energetická hodnota:  3448 kJ/824 Kcal

Proteíny: 0g

Tuky:  91,6g, z toho: 

nasýtené mastné kyseliny: 13,4g

mononenasýtené mastné kyseliny: 64,2g

polynenasýtené mastné kyseliny: 10g

Sacharidy: 0g, z toho cukry: 0g

Sodík:  0g

 

Charakteristika kvality:

Acidita: 0,3%-0,8% 

Peroxidové číslo:   ≤ 20mEqO/Kg

Vosk:  ≤ 150mg/kg

K270:   ≤ 0,22

K232:   ≤ 2,50

ΔΚ/DK: ≤ 0,01

Výrobca: Evoilino, Agios Panteleimon, 491 00, Korfu, Grécko

 

Nenechajte sa zmiasť češtinou na etiketách, toto sú čisté grécke produkty priamo z gréckeho ostrova Korfu.

Táto malá rodinná firma je dôkazom, že láska nepozná hranice. 

Takto svoj príbeh opisuje pani Evka z Čiech:

"Keď som pred mnohými rokmi priplávala loďou, z talianskeho Brindisi – z prístavnej šedej industriálnej zóny – k brehom Kerkyry, zatajil sa mi krásou starého mesta dych. Okamžite som sa zamilovala do tohto rozprávkového miesta. Nebolo to však zamilovanie posledné. Druhá zamilovanosť prišla vzápätí a to do stromu, ktorý si od prvého pohľadu a dotyku veľmi vážim a ctím – zamilovala som sa do olivovníka. Nakoniec, po rokoch strávených na olivovom ostrove, prišla zamilovanosť tretia a to do ostrovana. A tak mi vďaka nemu život nadelil všetko, o čom som dovtedy snívala. Zrazu som mala svoje olivovníky, život na milovanom, prekrásnom ostrove a k tomu ešte skvelého partnera. A tým začína už nie môj, ale náš príbeh – príbeh našej grécko-slovenskej rodiny!

POKRAČUJE TO O NÁS V roku 2008 vznikla malá firma Evoilino, ktorá má dodnes za cieľ vyrábať kvalitný olivový olej z nepoškodeného, ​​chemicky neošetrovaného ovocia. Plody sa lisujú iba mechanickým spôsobom maximálne do 40°C bez následného použitia chemických substancií a potravinárskeho farbiva. Extra panenský a panenský olivový olej je hlavným a základným produktom našej malej firmy Evoilino. Okrem neho chystáme aj ďalšie prírodné produkty z divokej korfskej prírody. 

VÝZNAM ZNAČKY EVOILINO -> Eva – olej – víno, názov vystihuje všetko, čo nám prináša radosť a úžitok."

Videá o Evoilino si môžete pozrieť tu: 

Zelená oliva je liek, čierna oliva je jedlo.

Zaujímavosti o olivovom oleji - rozhovor

O živote na Korfu

O živote na Korfu - časť 2

 Zber olív

 

Toľko slová priamo od hrdinky tohto príbehu a my sa tešíme, že tento produkt priamo z rúk farmárov je pre vás pripravený a dostupný aj v našom E-shope.