Pri objednávke za 20,- eur a viac, poštovné neplatíte. REGISTROVANÍ ZÁKAZNÍCI nakupujú celý prvý rok so zľavou 5% (zľavový kupón s celoročnou platnosťou obdržíte po zrealizovaní prvého nákupu.)

Môžu sa jesť surové olivy?

Ako chutí surová oliva? Môže sa vôbec surová konzumovať?
Kým sme chodili do Grécka iba od jari do jesene, priznám sa, že som nad tým až tak nerozmýšľala (olivy sú v spomenutom období v stave od kvetu po nezrelý zelený stav). No keď sa mi teraz na Peloponéze dostali do rúk krásne dozreté olivy priamo zo stromu, nedalo mi neochutnať. Je jedlá, žiaden problém nehrozí, no je naozaj horká. Ale znesiteľne.

Zima v Grécku má svoje osobité čaro. Nie je príliš horúco, na spoznávanie nových miest ideálne počasie. Málo turistov, prázdne pláže, fascinujúce more, západy a východy slnka...

Tak sme prelom rokov 2023/2024 strávili v Grécku. Spoznali nové miesta, ochutnali nové olivové oleje, surové zrelé olivy, nasýtili sa čerstvými citrusmi, okúpali sa v termálnych prameňoch a nazbierali nové zážitky. Túto grécku príchuť a atmosféru sa vždy snažíme preniesť aj do nášho e-shopu, srdečne pozývame.