Pri objednávke za 20,- eur a viac, poštovné neplatíte. REGISTROVANÍ ZÁKAZNÍCI nakupujú celý prvý rok so zľavou 5% (zľavový kupón s celoročnou platnosťou obdržíte po zrealizovaní prvého nákupu.)

Čo znamená "organický" extra panenský olivový olej

Pri vyhľadávaní a porovnávaní extra panenských olivových olejov sa môžeme stretnúť s pomenovaním Organický extra panenský olivový olej. Takýto olej garantuje, že je vyrobený z olív, ktoré sú pestované bez použitia chemických hnojív, pesticídov alebo syntetických látok. Pri pestovaní organických olív sa dodržiavajú prísnejšie štandardy a zakazujú sa chemikálie a postupy, ktoré sa používajú v konvenčnom pestovaní.
Extra panenský olej, ktorý nemá označenie "organický", nemusí obsahovať zvyšky chemikálií, ale tiež nie je zaručené, že neobsahuje. Avšak všeobecne platí, že olivový olej vyrobený z prvotriednych olív, ak je správne spracovaný, by mal obsahovať minimálne množstvo takýchto nežiadúcich látok. To môže závisieť od postupov používaných pri pestovaní a spracovaní olív, ako aj od kvality kontrolných procesov výrobcu. Niektoré značky môžu mať vysoké štandardy a testovanie, ktoré zaisťuje vždy čistotu oleja.