Pri objednávke za 20,- eur a viac, poštovné neplatíte. REGISTROVANÍ ZÁKAZNÍCI nakupujú celý prvý rok so zľavou 5% (zľavový kupón s celoročnou platnosťou obdržíte po zrealizovaní prvého nákupu.)

August 2005: Naša prvá cesta autom do Grécka - cieľ Korfu

V roku 2006 ma poprosil pán Peter - vlastník webu Dovolenkar.sk, či nenapíšem niečo o našej ceste autom na Korfu. Tak som napísala. A takto vlastne naše pravidelné cestovanie autom do Grécka v roku 2005 začalo. Celkovo nás Grécko očarilo prvýkrát v roku 1997, ale o tom v inom článku.

Nech sa páči, príspevok z roku 2006:

 

Cesta na Korfu autom

zverejnené dňa:  utorok, 31. januára 2006 na webe    www.dovolenkar.sk     (skrátená a aktualizovaná verzia)

Túto cestu sme absolvovali ja, manžel a naše dve deti: 6-ročná dcéra a 4 a pol ročný syn . Aj napriek odhováraniu všetkých naokolo. A neľutujeme.

Vyrazili sme 18.8. 2005 o 18:30 z Košíc. Z rôznych alternatív sme sa nakoniec rozhodli, že naša trasa povedie cez Maďarsko, Slovinsko a Taliansko (doplnená poznámka – v tej dobe boli ešte cez Macedónsko potrebné víza) V Slovinsku sme boli okolo 2:30. Našli sme vhodné odpočívadlo, uložili sa v našom VW Transporteri, spali sme do 7:50.
19.8. sme prešli Slovinsko, kde je mimochodom nádherná príroda, takže sa bolo na čo pozerať.
12:50 sme boli v Taliansku. Smerom na Benátky až po Anconu je krásna cesta, takže sme ušetrili na diaľničných poplatkoch. Medzi mestami ANCONA a PESCARA je zase lepšie ísť po diaľnici. S kratšími prestávkami sme brázdili Taliansko asi do pol noci. Potom prestávka a vyrazili sme znovu okolo 5:00 ráno.

20.8. – opäť cesta pozdĺž Talianskeho pobrežia až do 10:00, kedy sme dorazili do Brindisi, kde sme plánovali nalodiť sa na trajekt. Náhodou sme dorazili v čase, keď mal onedlho vyplávať. Kúpili sme si lístky, o 11:00 sme už boli na lodi a o 11:30 dvihli kotvy. Palubné lístky už neboli voľné, museli sme zobrať kajutu. Ale bolo to celkom vhodné, keďže súčasťou kajuty bola aj sprcha a lôžka. Plavba trvala 6 hodín.  

V Kerkyre sme si presunuli hodinky o hodinu dopredu, keďže je tam časový posun. Takže bolo 19:00 Gréckeho času. Dali sme sa smerom na juhozápad a prvú noc sme ešte spali v našej „dodávke“ pri pláži Aghios Georghios. Ráno sme vstali s pekným výhľadom na more,  trochu poštípaní od komárov. Prešli sme celú túto pláž, potom Issos beach a ešte viacero menších pláží, okúpali sa a medzitým sme zisťovali možnosti ubytovania. Zapáčila sa nám GARDENOS BEACH, kde sme bývali nasledujúcich 12 dní, teda hlavne nocí.

Cez deň sme spoznávali ostrov, alebo sme čas trávili na pláži GARDENOS, kde sme boli niekedy len my štyria. Zlatistý piesok, číra voda, pláž obklopená zelenými strmými kopcami- dokonalý relax.

Opakom Gardenos beach je mestečko KAVOS na južnom cípe Korfu. Jedno z najrušnejších stredísk. Diskotéka vedľa diskotéky, raj Angličanov. Skôr nájdete anglické raňajky ako GYROS.

Boli sme sa pozrieť aj na miestach, kde sme strávili našu prvú dovolenku cca 7 rokov dozadu ešte letecky. AGHIOS STEPHANOS GYROU a SIDARI. Sidari nás trošku sklamalo, pretože tam už nebolo tak čisto ako predtým. Vyrástli tam nové stavby, oporné múriky, umelé murované pláže. Tak ako Kavos je raj Angličanov, Sidari je dnes stredisko Talianov. (poznámka – platilo v roku 2005)

Aghios Stefanos Gyrou – mestečko s krásnou širokou plážou na Severozápade ostrova.  Pláž je stále pekná, výhľad z kaplnky na kopci nádherný, pieskové skaly ostali, ale tiež je tu rušnejšie a viac hotelov ako predtým.

25.8. sme išli do Kerkyry kúpiť lístky na trajekt do Brindisi.
Kajuty už boli vypredané, takže sme museli kúpiť lístky na palubu.

Aj keď sme prešli naprieč celým ostrovom z juhu na sever a opačne, nestihli sme sa zastaviť na všetkých zaujímavých miestach. Neprešli sme hlavne severovýchodné pobrežie. Aj napriek tomu uvediem zopár našich postrehov:

– Východné pobrežie od Kerkyry smerom na juh: malé kamenisté pláže, obtiažnejší vstup do mora, vybudované betónové pláže, rušnejšie, veľa hotelov, problém s parkovaním, popoludní tieň.
– Najrušnejšie stredisko na juhu – KAVOS
– Najkľudnejšie, najprírodnejšie – GARDENO, ISSOU
– Západné pobrežie – dlhé piesočnaté pláže, pozvoľný vstup do mora, celý deň bez tieňa, väčšie vlny ako na východe.

– Veľmi pekné stredisko je aj PALEOKASTRITSA. Krásny výhľad, more má krásnu farbu, pretože dno je posiate drobnými bielymi okrúhliakmi. Je tam však málo miesta na pláži. Vyzerá to ako u nás na kúpalisku, hlava na hlave.

2.9.2005 sme nasadli na večerný trajekt do BRINDISI a 3.9. zase pozdĺž talianskych pláží, po slovinských kopcoch a maďarských cestách šťasne došli domov 4.9. o 21:00 večer. 

DOPLNENÉ:

Čo sa týka cien: trajekt – tam cca 14 000,- Sk za všetkých, ale smer Brindisi-Korfu bol už mimo sezóny. Naspäť sme ešte boli v sezóne, ale tam sme mali kajutu a naspäť nie. Takže vyšla jedna cesta asi 7000,- za 2deti, 2 dospelých a auto.

Ubytovanie stálo 30,-EUR na noc, za 4-posteľovú izbu. Ale ceny sa líšia aj od destinácie, treba trošku pochodiť. Napr. v Aghios Stephanos na severozápade pýtali 50,- EUR na noc. Samozrejme že je rozdiel medzi apartmánovým domom a hotelom. My sme bývali v apartmánovom dome v tichej časti. Nakupovať sme chodili autom do hypermarketu asi 7km vzdialeného.

Autor: Martina